Kodulehe valmistamine

Ligi kolmandik maailma veebisaitidest põhineb WordPressil. See on võimas veebisaidikoostur ja sisuhaldussüsteem (CMS), millel on tööriistad nii blogijatele kui ka suurtele korporatsioonidele ning mille eesmärk on anda igaühele võimalus luua oma internetiplatvorm kõigest minutitega. WordPressi platvorm on paindlik, skaleeritav ja alati tasuta. Tutvustame maailma populaarseima veebisaitide loomise tarkvara põhiomadusi.

WordPressi tarkvara on kõigi jaoks

Mike Little ja Matt Mullenweg lõid WordPressi 2003. aastal tasuta blogimistarkvarana. Matt Mullenweg juhib siiani ettevõtet WordPress.org, mis teeb WordPressi kättesaadavaks kõigile, kes soovivad luua veebisaidi või blogi. WordPressi arendamise ja selle tasuta pakkumisega lootsid loojad „demokratiseerida avaldamise“, luues veebisaidikoosturi, mis võimaldab kõigil internetist osa saada ning oma hääl kuuldavaks teha.

Funktsioonid, mis tegid WordPressi blogijate ja muude internetiväljaandjate jaoks ahvatlevaks, meelitasid tegelikkuses ligi palju enamate valdkondade kasutajad, sealhulgas kõige suuremad USA ja maailma ettevõtted. Nüüd on WordPressist saanud lemmikplatvorm paljude tuntud ettevõtete seas, nagu Sony Music, Variety, Time, Inc. ja Walt Disney Company, rääkimata miljonitest väikeettevõtetest ja isiklikest veebisaitidest. Platvormi kõige uuemat versiooni on seni alla laaditud üle 22 miljoni korra ja ulatuslik WordPressi kasutajate kogukond arendab pidevalt uusi versioone.

WordPressi kasutamine ja muutmine on tasuta

WordPress on avatud lähtekoodiga tasuta veebisaidikoostur, mis on kirjutatud programmeerimiskeeles PHP. See on saanud avaliku üldlitsentsi, mis võimaldab kõigil lisaks tarkvara kasutamisele seda ka muuta, et kohandada seda isiklike vajaduste järgi, ja muudatusi teistega jagada. Avatud lähtekoodiga tarkvara on avalikult kättesaadav ja alati tasuta, seega saab WordPressi igal ajal alla laadida või installida veebimajutuspaketi osana.

Kuna WordPressiga kutsutakse kasutajaid üles seda muutma ja uuendama, toetab seda suur ning aina kasvav kogukond, mis koosneb veebikujundajatest, arendajatest ja tarkvaraarmastajatest. Kogukonna liikmed töötavad pidevalt WordPressi tuumkoodiga ning korraldavad üritusi ja laagreid, et seda tarkvara inimestele tutvustada ning selle kasutamisega seotud probleeme lahendada. WordPressi kogukonnaga on oodatud liituma igasuguse kogemusega kasutajad, et nad saaksid mis tahes moel toetada teisi kasutajaid ning aidata hoida programmi stabiilse ja ajakohasena.

WordPressiga veebisaidi loomiseks tuleb kõigest laadida alla koopia leheküljelt WordPress.org ja installida see majutusplatvormile või kasutada WordPressi installimisfunktsiooni, mida pakub enamik veebimajutuse pakkujaid. WordPress on täiesti tasuta, olenemata sellest, kuidas see omandati või installiti.

WordPressi suudab kasutada igaüks

WordPressi saab kasutada igaüks alates täielikust algajast kuni kogenud arendajani, just nagu loojad soovisid. Veebikujundus- või -arenduskogemuseta uued kasutajad saavad tasuta WordPressi veebisaidi seada majutusplatvormi kaudu üles ühe lihtsa klõpsuga installimise teel, valides sadade tasuta WordPressi teemade seast. Teemad võimaldavad kasutajatel kohandada paljusid funktsioone, näiteks veebisaidi päist ja värve otse esipaneelilt, vaja pole mingeid kodeerimisteadmisi.

Veebisaidikujunduse või arenduse kogemusega kasutajatel on WordPressis ligipääs kõigile tarkvara osadele, sealhulgas teemade ja pistikprogrammide süsteemile ning skriptidele, et igat veebisaiti saaks selle vajadustele kohandada. Kuna WordPressi saab muuta mitmel viisil, saab seda kohandada nii, et see kasvaks ja muutuks laieneva äritegevuse arenevate vajaduste järgi.

WordPress on paindlik

Üks WordPressi populaarsuse põhjus on selle peaaegu lõputu paindlikkus. Kasutajatel on pidev ligipääs ulatuslikule vabade teemade kogule, et muuta veebisaidi välimust või funktsioone. Peale selle on igaühel võimalus osta ja installida sobivaid WordPressi teemasid kujundajatelt üle kogu maailma.

WordPressi põhiteemale pistikprogramme lisades saab selle kohandada mitmeks otstarbeks, näiteks veebipoe, ajakirja või galerii jaoks. WordPressi pistikprogramme saab osta ka teistelt arendajatelt ja paigaldada need veebisaidi WordPressi esipaneeli kaudu. Saidi omanikud saavad selle peenhäälestamiseks ja funktsioonide täiustamiseks pistikprogramme kombineerida ning isegi kogemuseta kasutajad saavad neid installida ja kasutada kõigest paari hiireklõpsuga.

WordPress.org vs. WordPress.com

WordPressi saab alla laadida aadressilt WordPress.org, millel jagatakse teavet, õpetusi ja ligipääsu WordPressi kogukonnale koos vajaliku tarkvaraga. Kuna selle saab installida kuhu iganes ja vajaduse järgi muuta, pakub see peaaegu piiramatut kontrolli veebisaidi välimuse ja haldamise üle.